Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kiedy rozpocząć wręczanie zaproszeń ślubnych? [PREZENT DO POBRANIA!] 0
Kiedy rozpocząć wręczanie zaproszeń ślubnych? [PREZENT DO POBRANIA!]

Ślub i wesele najczęściej organizuje się z bardzo dużym wyprzedzeniem. Może to być bardzo zgubne, bo daje Wam fałszywą ułudę, że macie jeszcze masę czasu, żeby zaprosić swoich Gości. A czas mija nieubłaganie i zanim się obejrzycie może się okazać, że to już tak naprawdę ostatni dzwonek. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu warto już na początku przygotowań do ślubu określić jaka data rozpoczęcia rozdawania zaproszeń będzie optymalna. Dzięki temu łatwo później zorientujecie się, że już przyszedł czas na szukanie wymarzonej papeterii i zamawianie jej 😊 W dzisiejszym wpisie postaram się przybliżyć Wam ten temat i pokazać na co zwrócić uwagę. 

 

Ślub w sezonie, w dniu wolnym od pracy lub w okresie świątecznym

Jeżeli bierzecie ślub w ścisłym sezonie (czerwiec-sierpień), w święta lub w dni ustawowo wolne to niestety jesteście w najmniej komfortowej sytuacji. W takim przypadku musicie wziąć pod uwagę najwięcej rzeczy.

Po pierwsze, jest to sezon urlopowy, w którym sporo osób wyjeżdża lub po prostu ma dużo wcześniej określone plany. Im wcześniej Gości poinformujecie, że bierzecie ślub w tym terminie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że będą mogli przybyć na Wasze przyjęcie. Po drugie, wiele osób musi określić harmonogram urlopu w pracy już na początku roku. Może się okazać, że jeżeli dowiedzą się o ślubie zbyt późno, nie będą mogli wykorzystać urlopu w tym okresie. Jeżeli w dodatku macie spore wesele i rozdawanie zaproszeń zajmie Wam dużo czasu to warto w takim przypadku rozpocząć ich wręczanie nawet z półrocznym wyprzedzeniem.

Dobrą alternatywą dla takiego rozwiązania jest jeszcze wysyłanie „Save the Date” lub wcześniejsze poinformowanie Gości, choćby telefonicznie, że Wasze wesele odbędzie się w tym dniu. Dzięki temu zaproszenia będziecie mogli rozdać nieco później bez obawiania się o niską frekwencję.

 

Ślub poza sezonem

Jeśli Wasz ślub nie odbywa się w żadnym z obleganych okresów roku to jesteście w dużo lepszej sytuacji 😊 W takim wypadku wystarczy określić ile czasu, mniej więcej, zajmie Wam wręczanie wszystkich zaproszeń oraz do kiedy chcielibyście, żeby każdy Wasz Gość otrzymał papeterię i voilà! Odliczacie ten okres od dnia potwierdzenia przybycia, zostawiając margines błędu na ewentualne poślizgi i już wiecie kiedy się za to zabrać 😊 Przy organizacji mniejszego wesela (do 100 osób) powinno wystarczyć jeśli zaczniecie rozdawanie ok. 3-4 miesiące przed ślubem, natomiast przy większym powinniście się za to zabrać minimum 4 miesiące wcześniej.

 

Zaproszenia ślubne  Zaproszenia ślubne  Zaproszenia ślubne

1. Zaproszenie ślubne "Rustic"
2. Zaproszenie ślubne "Leaves"
3. Zaproszenie ślubne "Pink Flowers"

 

Czas na realizację zamówienia

Należy także pamiętać, żeby odpowiednio wcześniej rozejrzeć się za interesującym Was rodzajem zaproszeń i zorientować się jaki jest czas oczekiwania na ich wykonanie. Pracownie mają różne terminy realizacji zamówień, więc warto wszystko sprawdzić odpowiednio wcześniej, żeby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki.

 

Czas na wręczenie zaproszeń i podjęcie decyzji

Dobrze jest określić sobie ramy czasowe w jakich realnie jesteście się w stanie zmieścić z rozdawaniem zaproszeń. Weźcie pod uwagę, że nie będziecie mogli odbyć wiele takich spotkań w ciągu dnia. Większość Gości zapewne zaprosi Was na kawę, dłuższą pogawędkę, której nie wypada odmówić. Dlatego Wasz harmonogram nie powinien przewidywać więcej niż 2-3 wizyty jednego dnia.

Dodatkowym aspektem, który musicie zawrzeć w swoim planie jest także to, żeby dać Waszym Gościom czas na zastanowienie czy będą w stanie pojawić się na Waszym Ślubie. Nie wypada, żeby okres ten był krótszy niż 3-4 tygodnie do daty potwierdzenia przybycia (Nie wiecie jak ustalić datę potwierdzenia przybycia? Zapraszam na ten wpis!).

 

Podsumowanie

Poniżej przedstawiam Wam 3 najważniejsze punkty, które powinniście przemyśleć, aby jak najbardziej precyzyjnie ustalić datę rozpoczęcia wręczania zaproszeń ślubnych.

1. Wybierzcie Wasze wymarzone zaproszenia i sprawdźcie jaki jest czas realizacji, żeby odpowiednio wcześniej móc je zamówić;

2. Określcie w jak bardzo „gorącym” okresie roku odbywa się Wasz Ślub;

3. Zastanówcie się ile czasu zajmie Wam rozdawanie zaproszeń, tak aby osoby z końca listy miały przynajmniej 3-4 tygodnie na potwierdzenie obecności.

 

Na koniec mam dla Was bardzo przydatną niespodziankę. Jest to mała ściągawka do pobrania, która dzięki odpowiedziom na kilka krótkich pytań pomoże szybko i sprawnie ustalić jaki będzie dla Was odpowiedni termin na zapraszanie Waszych Gości weselnych.

 

KLIKNIJ I POBIERZ PREZENT

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl